Hodnota Bitcoinu kolísá.

Bitcoin nebo akcie technologických gigantů? Letos nejvíce zhodnotila investice do vína

Ačkoli se pozornost investorů soustředí především na akcie nebo kryptoměny, v právě končícím roce se nejvíce vyplatila investice do zcela jiného druhu aktiv. Nechala totiž za sebou jak Bitcoin, tak akcie technologických společností.

Nejrůznější on-line obchodní platformy nenabízejí pouze investice do konvenčních aktiv jako akcie, dluhopisy nebo kryptoměny, ale i do značkových vín nebo destilátů. Podle jedné z nich, LiveTrade, se v roce 2021 nejvíce vyplatila investice do vín Salon le Mesnil 2002. Hodnota vína této řady během právě končícího roku vzrostla o více než 80 procent. Láhev se obchoduje za cenu kolem 15 700 dolarů.

Bitcoin letos zhodnotil jen o přibližně 78 procent. Index newyorské burzy NYSE FANG+, který v sobě zahrnuje akcie Facebooku, Amazonu, Netflixu, Googlu, Tesly a Microsoftu zpevnil od začátku roku o necelých 19 procent.

Podle výkonného ředitele LiveTrade Matthewa O´Connella stojí za vinným investičním boomem několik faktorů. „Od nízkých úrokových sazeb až po vysoký objem akumulovaných úspor u vysokopříjmových domácností,“ uvedl O´Connel pro agenturu Reuters. Lidé prý hledají příležitosti, jak své peníze nadprůměrně a s relativně nízkým rizikem zhodnotit, což investice do vína plní.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.