bitcoin

Bitcoin oslabil pod 60 tisíc dolarů a hledá oporu. Investoři si vybrali zisky

Pouhý týden stačil k tomu, aby se Bitcoin ze svého historického maxima ocitl zpět pod hranicí 60 tisíc dolarů. K jeho poklesu přispělo vybírání zisků i opadnutí elánu z obchodování prvního bitcoinového ETF fondu.

Ještě před týdnem padalo jedno historické maximum Bitcoinu za druhým. Po osmi dnech je však nejstarší kryptoměna téměř o 10 tisíc dolarů slabší v porovnání se svým rekordem blížícím se 67 tisícům. Podle analytiků přišla zákonitě korekce ceny poté, co trh s kryptoměnou zasáhl v uplynulých dnech poměrně silný optimismus. Ten byl způsobený zahájením obchodování prvního bitcoinového ETF fondu.

Počáteční nadšení mezi investory opadlo a Bitcoin nyní hledá oporu, která by pro něho znamenala zastavení dalšího cenového propadu. V této souvislosti se hovoří nejčastěji o úrovni kolem 53 tisíc dolarů, kde by měl začít převládat nákupní apetit nad vybíráním zisků. Bitcoin se v noci ze středy na čtvrtek středoevropského letního času obchodoval za necelých 58 700 dolarů. Jde tak o nejslabší úroveň od poloviny října.

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.