Bitcoin, kryptoměny

Bitcoin propadl o dva tisíce dolarů v reakci na čínský zákaz kryptoměn

Čína v pátek drasticky zpřísnila regulaci kryptoměn. Všechny transakce prováděné v digitální měně prohlásila za ilegální. Kryptoměny se v zemi už nesmí ani těžit. Čína tak chce nejspíše prosadit používání digitálního jüanu.

Ještě před týdnem se Bitcoin obchodoval za více než 47 tisíc dolarů. Během následujících dní sice začal oslabovat, ovšem od středy opět zaznamenal poměrně silné posílení. Tvrdý direkt ovšem přišel v pátek, když čínské úřady oznámily, že všechny transakce prováděné v digitálních měnách budou považovány za ilegální. Včetně samotné těžby kryptoměn na území Číny.

Bitcoin zareagoval propadem o dva tisíce dolarů a klesl až k hranici 41 tisíc. Poté sice ztráty částečně umazal, ale už se nevrátil na úroveň před oznámením čínského zákazu. Doposud se regulace týkala pouze finančních institucí.

Někteří analytici jsou přesvědčeni, že jde o další logický krok na cestě za digitálním jüanem. Digitální formu čínské měny totiž chce zavést čínská centrální banka a soukromé kryptoměny představují nežádoucí konkurenci.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *