Bitcoin, kryptoměny

Bitcoin vystoupal na nové historické maximum. O 2000 dolarů překonal půl roku starý rekord

Kryptoměna Bitcoin přepsala dějiny. Poprvé v historii její cena vystoupala téměř k 67 tisícům dolarů. Přitom ještě před třemi měsíci sváděla boj o udržení třicetitisícové hranice.

Za vytvořením nového cenového rekordu Bitcoinu stojí celkově optimistická nálada na trzích, ale i odstartování prvního ETF fondu, který obchoduje s bitcoinovými futures. „Dosažení nového historického maxima bylo něco, co se dlouhodobě očekávalo, přestože Bitcoin v květnu ztratil polovinu své hodnoty,“ uvedl pro portál CoinDesk.com Ben Caselin, stratég kryptoměnové burzy AAX.

Podle něho se Bitcoin nyní může vydat k další psychologické metě, kterou je rovných 100 tisíc dolarů. Roste prý počet analytiků, kteří tuto hodnotu považují za novou cílovou cenu. Nicméně i pouhý další růst ceny Bitcoinu může začít přesvědčovat další a další investory, že na trhu převládá býčí nálada a může se spustit efekt sněhové koule.

V takovém případě není vyloučeno, že na trhu uvidíme podobný vývoj jako loni, kdy Bitcoin po několik měsíců téměř nepřetržitě rostl a poté docházelo k poměrně masivnímu vybírání zisků.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.