bitcoin, kryptoměna

Britský soud zmrazil statisíce dolarů v bitcoinech z výpalného

Britský soud nařídil společnosti Bitfinex, aby zmrazila bitcoiny v hodnotě 860 tisíc dolarů. Existuje důvodné podezření, že jde o peníze pocházející z výpalného za ransomware útoky.

Oběť ransomware útoku zaplatila za odblokování počítačové sítě 950 tisíc dolarů v Bitcoinech. Peníze šly přes pojišťovací společnost, jak uvedl Vrchní soud Anglie a Walesu. Zatímco část výpalného byla převedena na běžné peníze, zbytek pravděpodobně putoval na udanou adresu přes platformu Bitfinex. A právě Bitfinex musí podle rozhodnutí soudu tuto zbylou část peněz zmrazit a sdělit informace o majiteli účtu, na který mají bitcoiny přistát.

Oběť ransomware útoku měla původně zaplatit 1,2 milionu dolarů v Bitcoinech. Pojišťovna, která za svého klienta plnila, zaplatila neprodleně zmíněných 950 tisíc. Vystopovat tok platby pomohla úřadům společnost Chainalysis, která vyvíjí software právě pro tyto účely.

Kryptoměny jsou oblíbeným prostředkem pro výplatu výpalného v případech, kdy jsou počítače či počítačové sítě napadeny právě ransomwarem. Platby bitcoiny jsou totiž hůře vystopovatelné než běžné bankovní převody. Jak se ale zdá, přestává to být pravidlem.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.