Rusko, měna, peníze, rubl

Dolar zpevnil vůči rublu. Ruská měna atakuje nejslabší úrovně za poslední měsíc

Pokud chtějí Rusové nakupit americký dolar, musí za něj po čase opět zaplatit více než 74 rublů. Ruská měna oslabuje kvůli přetrvávajícímu napětí mezi Moskvou a Západem ve sporu o Ukrajinu.

Rubl během středečního obchodování ztrácel jak vůči americkému dolaru, tak vůči euru. Za jeden dolar bylo třeba zaplatit více než 74 rublů, ačkoli ještě v dopoledních hodinách se rubl vůči dolaru držel pod touto hranicí. Ruská měna nakonec ztratila 0,3 procenta. V porovnání s pondělkem je však rubl slabší o téměř deset procent.

Ještě větší propad rubl zaznamenal vůči euru, když během středy ztratil 0,7 procenta, a nakonec se neudržel pod hranicí 84 rublů za euro. Vůči euru je rubl nejslabší od začátku října a jen za poslední dva týdny ztratil přes 11 procent.

Rubl se ocitá pod stále větším tlakem kvůli přetrvávajícímu napětí mezi Moskvou a Západem v otázce budoucnosti Ukrajiny. Zatímco ruský prezident Vladimir Putin chce jasné garance, že Ukrajina nebude přijata do NATO, Západ hrozí Rusku sankcemi, pokud to se rozhodne k vojenské akci na ukrajinském území. Vedle toho v Evropské unii kulminuje energetická krize kvůli váznoucím dodávkám plynu právě z Ruska.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *