Euro pokračuje v sestupu. V pondělí téměř dosáhlo parity s americkým dolarem Společná evropská měna je nejslabší od prosince 2022. K dosažení parity s americkým dolarem jí chybí necelých šest tisícin eura. Na vině jsou obavy přerušení dodávek zemního plynu z Ruska do Evropské unie.

Euro pokračuje v sestupu. V pondělí téměř dosáhlo parity s americkým dolarem

Společná evropská měna je nejslabší od prosince 2022. K dosažení parity s americkým dolarem jí chybí necelých šest tisícin eura. Na vině jsou obavy přerušení dodávek zemního plynu z Ruska do Evropské unie.

Euro během pondělního obchodování oslabilo vůči americkému dolaru o 1,29 procenta a dostalo se na nejnižší úroveň za téměř dvacet let. Kdo z dolarových investorů chtěl pořídit jedno euro, musel za něj zaplatit 1,0056 dolaru. Euro se tak blíží k eurodolarové paritě.

Obnoví Nord Stream 1 po odstávce provoz?

„Trhy mají velké obavy z toho, zda plynovod Nord Stream 1 obnoví po své desetidenní odstávce provoz,“ uvedl pro agenturu Reuters Bipan Rai, specialista na devizové trhy společnosti CIBC Capital Markets, která sídlí v kanadském Torontu. Podle něho by totiž vypnutí ruského plynu znamenalo, že se celý region Evropské unie propadne do hospodářské recese.

Euro neztrácí jako jediné

Euro však nebylo jedinou z hlavních měn, která vůči dolaru ztrácela. Dolar získal jedno procento i vůči koši šesti měn a dostal se na nejsilnější úroveň od října 2002. Dolaru mimo jiné pomohlo očekávání dalšího zvyšování úrokových sazeb americkým Fedem, který bude zasedat v poslední červencové dekádě.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *