Opětovné odpoutání eura od parity s americkým dolarem je jen dočasné a krátkodobé. Společná evropská měna má naopak prostor pro další oslabení.

Euro půjde zase dolů, myslí si měnový stratég americké banky Wells Fargo

Opětovné odpoutání eura od parity s americkým dolarem je jen dočasné a krátkodobé. Společná evropská měna má naopak prostor pro další oslabení. Důvodem je i lepší kondice amerického hospodářství v porovnání s evropským.

Posílení eura

Jednotná evropská měna sice během pondělního obchodování vůči americkému dolaru mírně posilovala, nemusí to mít ale dlouhého trvání. Myslí si to měnový stratég americké banky Wells Fargo Erik Nelson. Podle něho bude americká centrální banka na rekordně vysokou inflaci reagovat razantněji než Evropská centrální banka. „Powell mi zněl naladěný velmi jako jestřáb,“ uvedl Nelson pro portál Yahoo! Finance poté, co slyšel projev šéfa amerického Fedu.

Zvyšování základní úrokové sazby

ECB má sice podle očekávání zvyšovat své základní úrokové sazby, ale nečeká se nic razantního. Evropská ekonomika je navíc podle Nelsona v horší kondici před pravděpodobně nadcházející recesí než ta americká. Investoři zatím své krátké pozice na euru uzavírají poměrně rychle, co je ale podle Erika Nelsona právě známkou, že euro má ještě kam „padat“. Moudřejší budeme ve čtvrtek a také příští týden, kdy Fed bude rozhodovat o úrokových sazbách. A to jen pár dní po měnověpolitickém rozhodnutí ECB.

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *