Eurokomisařka McGuinnessová volá po jednotné globální regulaci kryptoměn

Eurokomisařka McGuinnessová volá po jednotné globální regulaci kryptoměn

Mairead McGuinnessová, která má jako členka Evropské komise v gesci finanční služby, vyzvala k jednotné globální regulaci kryptoměn. Chce chránit spotřebitele a také životní prostředí. Těžba kryptoměn je totiž energeticky náročná.

Kryptoměny jsou globálním fenoménem

„Kryptoměny se stanou mainstreamem. Stále více investorů včetně mnoha mladých lidí se pohybuje na kryptoměnových tržištích, nabádáni sociálními sítěmi, přísliby vysokých výnosů nebo otevřeného a inovativního finančního systému. Jenže investice do digitálních měn jsou volatilní a riskantní,“ napsala Mairead McGuinnessová ve svém názorovém sloupku na portále The Hill.

Podle eurokomisařky pro finanční služby jsou kryptoměny globálním fenoménem, a proto není možné, aby se regulatorní rámec v jednotlivých zemích lišil. „Věřím, že Evropská unie a Spojené státy mohou společně svět vést k jednotnému přístupu k regulaci kryptoměn,“ napsala dle McGuinnessová.

Proč regulovat kryptoměny?

Pokud kryptoměny nebudou regulovány, spotřebitelé podle McGuinnessové budou podstupovat neúměrné riziko a spoléhat na neúplné informace, a v konečném důsledku přicházet o peníze. V neposlední řadě prý není možné přehlížet nemalý environmentální dopad těžby kryptoměn.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *