Evropské burzy na úvod týdne nepatrně posílily. Nervozita roste kvůli zasedání Fedu

Evropské burzy na úvod týdne nepatrně posílily. Nervozita roste kvůli zasedání Fedu

Akciové trhy v Evropě zaznamenaly v poslední říjnový den letošního roku mírné posílení. Nejvíce se dařilo burze v Londýně, kde index FTSE 100 zpevnil téměř o procento. Výrazně zpevnila burza ve Varšavě.

Inflační tlaky začínají polevovat

Začátek nového obchodního týdne byl poznamenán blížícím se zasedáním americké centrální banky. Investoři sice všeobecně očekávají další zvýšení úrokových sazeb o 0,75 procenta, zcela vyloučeno ale není ani mírnější zvýšení. Aktuální data z amerického trhu práce totiž naznačila, že inflační tlaky začínají nepatrně polevovat.

Varšava posílila o dvě procenta

Investoři však sázejí spíše na to, že Federální rezervní systém zvýší sazby podle očekávání, a tak vzali v pondělí útokem evropské burzy. Největší posílení zaznamenala burza ve Varšavě, a to o bezmála dvě procenta. Necelé procento pak přidala burza v Londýně. Výraznější zisky zaznamenala také burza v Miláně (0,7 procenta), solidně rostl i Madrid, jehož hlavní index zpevnil o 0,4 procenta. Stejně jako panevropský index Stoxx 600. Dařilo se rovněž burze ve Frankfurtu nad Mohanem s růstem o přibližně čtvrt procenta.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *