Zatímco asijské akcie zaznamenaly během středečního obchodování mírný růst, Evropa a Spojené státy se ocitly na hraně stagnace

Světové akciové burzy na houpačce, nervozita před zasedáním Fedu narůstá

Zatímco asijské akcie zaznamenaly během středečního obchodování mírný růst, Evropa a Spojené státy se ocitly na hraně stagnace. Mezi investory zjevně narůstá nervozita kvůli blížícímu se měnověpolitickému zasedání americké centrální banky.

Nedobré vyhlídky

Už příští týden americký Fed rozhodne o dalším pohybu úrokových sazeb a téměř nikdo nepochybuje o tom, že půjde o pohyb směrem vzhůru. Diskuse, úvahy či spekulace se týkají pouze toho, jak intenzivní další „hike“ bude. A panuje prakticky všeobecná shoda, že Fed své sazby opět zvýší o 0,75 procentního bodu.

Žádné velké pohyby

Tato nervozita se projevila na akciových trzích prakticky po celém světě. Asijské burzy sice nepatrně rostly, ale umazávaly spíše jen ztráty zaznamenané v předchozích dnech. Evropské trhy skončily mírně v červených číslech, byť se našly výjimky jako například Madrid. Spojené státy víceméně nabraly podobný směr jako Evropa.

Akcie by tak z letargie mohlo probrat jen takové měnověpolitické rozhodnutí Fedu, které by způsobilo pozitivní překvapení. Tedy že by sazby vzrostly méně, než se nyní všeobecně očekává.

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *