Německá společnost Siemens má opravit závadu na plynovodu Nord Stream 1. Do té doby plyn z Ruska do Evropy přes potrubí na dně Baltského moře proudit nebude.

Gazprom vzkazuje: Spuštění Nord Streamu 1 závisí na německém Siemensu

Německá společnost Siemens má opravit závadu na plynovodu Nord Stream 1. Do té doby plyn z Ruska do Evropy přes potrubí na dně Baltského moře proudit nebude. Agentuře Reuters to řekl druhý muž ruského těžařského gigantu Gazprom.

Zprovoznení Nord Stream 1 má v rukou Siemens

Vitalij Markelov, zástupce výkonného ředitele skupiny Gazprom, vzkázal prostřednictvím agentury Reuters, že zprovoznění plynovodu Nord Stream 1 má v rukou Siemens. Právě tato německá technologická společnost má podle Markelova opravit závadu na zařízení, které do Evropské unie pumpuje asi třetinu z celkového objemu ruského vývozu plynu směrem na západ.

Dokud Západ nezruší sankce, Nord Stream 1 proudit nezačne

„Musíte se zeptat Siemensu. Oni to musí opravit,“ řekl Markelov agentuře Reuters na otázku, kdy plynovod Nord Stream 1 bude znovu fungovat. „Této nové prezentaci vzniklé situace nerozumíme. Naše zařízení nevykazují jakýkoli technický důvod, proč by plynovod neměl fungovat,“ uvedl Siemens v písemném stanovisku pro agenturu Reuters.

Plynovod Nord Stream 1 byl odstaven minulý týden. Oficiálním důvodem byla oprava další z turbín, provoz měl být obnoven během sobotního dopoledne. Jenže k tomu nedošlo a ruská strana navíc vzkázala, že dokud Západ nezruší sankce, plyn Nord Streamem 1 proudit nezačne.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *