Hackeři už letos ukradli kryptoměny za rekordní více než tři miliardy USD

Hackeři už letos ukradli kryptoměny za rekordní více než tři miliardy USD

Přestože ceny kryptoměn v letošním roce výrazně klesly, zájem o ně mezi hackery nadále roste. Podle poradenské společnosti Chainalysis už letos byly ukradeny kryptoměny za více než tři miliardy USD, letošní rok tak bude podle celkové hodnoty hackerských útoků rekordní.

V počtu hackerských aktivit vede říjen

Jen za říjen byly ukradeny kryptoměny alespoň za 718 milionů USD. Říjen se tak v letošním roce stal nejrušnějším měsícem pro hackerské aktivity.

Většinou jsou cílem takzvané protokoly decentralizovaného financování (DeFi), které využívají softwarové algoritmy umožňující investorům do kryptoaktiv obchodování a půjčování kryptoměn bez využití centrálního zprostředkovatele. Hackeři se zdokonalili ve využívání slabých míst v zabezpečení, kódování a struktuře tržišť DeFi, která jsou považována za důležitá pro přijetí kryptoměn. Velmi zranitelné jsou také mosty mezi blockchainy, které umožňují uživatelům převádět kryptoměny mezi různými aplikacemi.

Dva velké případy za poslední dny

V posledních dnech zasáhly kryptoměnový sektor dva velké případy krádeže. V prvním hacker odvedl asi 100 milionů USD ze služby Mango manipulací s cenou jejího tokenu. Minulý týden pak hacker vytěžil a ukradl dva miliony tokenů BNB z burzy Binance, zhruba za 570 milionů USD. Asi 100 milionů USD se nepodařilo získat zpět, zbytek byl podle Binance zmrazen.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *