Dvě nejrozšířenější kryptoměny zaznamenaly během víkendu silný růst hodnoty. A to navzdory nedávnému zvýšení úrokových sazeb ze strany americké centrální banky. Investoři zřejmě vyhlížejí lepší časy v roce 2023.

Kryptoměny během víkendu rostly. Bitcon posílil nejvíce za poslední půlrok

Dvě nejrozšířenější kryptoměny zaznamenaly během víkendu silný růst hodnoty. A to navzdory nedávnému zvýšení úrokových sazeb ze strany americké centrální banky. Investoři zřejmě vyhlížejí lepší časy v roce 2023.

Úrokové sazby dále porostou

Federální rezervní systém dal najevo, že růst úrokových sazeb bude pokračovat, a to až nad 3,5 procenta během příštího roku. Pod tříprocentní hranici by se pak úrokové sazby neměly vrátit dříve než po roce 2024. Jenže investorům do kryptoměn takový výhled zjevně nevadí, což se projevuje i na růstu jejich hodnoty.

Bitcoin výrazně zpevnil

Bitcoin začal už během pátečního obchodování prudce sílit. Zatímco ve středu a ve čtvrtek se jeho cena pohybovala kolem 19 tisíc dolarů, v pátek vyskočil nad 21 tisíc a během soboty dokonce prolomil hranici 21,5 tisíce dolarů. Během přibližně 28 hodin Bitcoin zpevnil asi o 13 procent, což představuje největší posílení za posledních šest měsíců.

Podobně se vyvíjela hodnota měny Ethereum, u které však posilování bylo patrné již ve čtvrtek. Od čtvrtka do soboty Ethereum zpevnilo o více než 16 procent a během víkendu se obchodovalo za více než 1700 dolarů.

2 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *