Indie, CzechTrade

Indické akcie vytvořily historický rekord. Paradoxně jim pomohl i slabší trh práce v USA

Akcie v Bombaji vystoupaly na začátku nového obchodního týdne na svá historická maxima. A to především díky růstu domácího průmyslového sektoru, ale i zprávám z amerického trhu práce. Posílila také burza v Tokiu.

Souhrnný index bombajské burzy, největšího akciového trhu v Indii, v pondělí posílil o 0,44 procenta na necelých 17 400 bodů. Vystoupal tak na své historické maximum. Indickým akciím pomohl vzhůru růst zejména velkých průmyslových firem. Akcie Reliance Industries zpevnily o 2,4 a Hindalco Industries o 1,8 procenta.

Určitou zásluhu na posílení indických akcií měla také páteční zpráva z amerického trhu práce. Přestože čísla za srpen byla horší, než se očekávalo, investoři je vlastně přivítali. Vzrostla totiž naděje, že americká centrální banka odloží svůj záměr postupně zpřísňovat měnovou politiku, což hraje do karet finančním trhům.

Mimořádně vydařený start do nového týdne za sebou mají také akcie v Tokiu. Index Nikkei vystřelil téměř o čtyři procenta poté, co současný japonský premiér Jošihide Suga v pátek oznámil, že na konci září rezignuje na svůj post. Akcie v dalším průběhu pondělka svůj růst tlumily a nakonec zpevnily o necelá dvě procenta.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.