Investoři hodnotí vyhlídky světové ekonomiky nejhůře za deset let

Londýn 18. prosince (ČTK) – Investoři hodnotí vyhlídky světové ekonomiky nejpesimističtěji za posledních deset let. Vyplývá to z prosincového průzkumu mezi manažery investičních fondů, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost Bank of America Merrill Lynch.
Zpomalení růstu globální ekonomiky očekává v příštích 12 měsících podle průzkumu zhruba 53 procent investorů, což představuje nejhorší výhled od října 2008. Globální hospodářskou recesi nicméně v příštím roce předpovídá pouze devět procent investorů ve srovnání s 11 procenty v listopadovém průzkumu.
Investoři podle prosincového průzkumu přesouvali své peníze do dluhopisů, které jsou často považovány za bezpečné útočiště v období politické a ekonomické nejistoty. Omezovali naopak investice na akciových trzích ve Spojených státech a v Evropě.
Mezinárodní měnový fond (MMF) v říjnu snížil odhad růstu světové ekonomiky na letošní i příští rok a varoval před hrozbou eskalace sporů v mezinárodním obchodě. Fond nyní předpokládá, že tempo růstu světové ekonomiky bude letos i příští rok činit 3,7 procenta. Stejným tempem rostla globální ekonomika také loni.

author avatar
Redakce Tým redakce
Redakce Tradeinfo.cz se zaměřuje na srozumitelnou a věcnou analýzu aktuálního dění ve světě ekonomiky, investic a byznysu. Naším cílem je přinášet čtenářům informace, které mají skutečnou hodnotu – bez zbytečného balastu, senzací a prázdných slibů. Věnujeme se tématům jako jsou akcie, ETF, komodity, kryptoměny, makroekonomické trendy i finanční gramotnost. Obsah vzniká na základě dat, ověřených zdrojů a dlouhodobého sledování trhů, s důrazem na kontext a praktické souvislosti pro běžné investory. Na této stránce najdete přehled článků redakce. Tradeinfo.cz stojí na nezávislém pohledu, kritickém myšlení a snaze pomáhat čtenářům lépe se orientovat ve světě financí.

Recenze

Žebříčky

Mohlo by se vám líbit ...