Italská skupina Enel posiluje byznys s obnovitelnou energií v Brazílii

Italská skupina Enel posiluje byznys s obnovitelnou energií v Brazílii

Energetická společnost Enel plánuje ve příštích letech výrazně investovat do obnovitelných zdrojů energie v Brazílii, a to především do fotovoltaických a větrných elektráren.

„V příštích třech letech vybudujeme v Brazílii dodatečných 3000 megawattů instalované kapacity do obnovitelných zdrojů. A ještě více obnovitelných zdrojů přibyde v dalších letech, protože máte opravdu velký větrný i fotovoltaický potenciál,“ vzkázal výkonný ředitel skupiny Enel Francesco Starace do Brazílie.

Obnovitelné zdroje v Brazílii

Enel hodlá během let 2022 až 2024 v Latinské Americe investovat téměř 10 miliard eur do projektů obnovitelných zdrojů. Polovina této sumy má směřovat právě do Brazílie. Nejlidnatější země jihoamerického kontinentu se podílí ze 40 procent na projektech, které skupina Enel směřuje do Latinské Ameriky. Během příštích dvou let se má tento podíl zvýšit na 60 až 70 procent.

Enel Green Power

Enel Green Power, odnož skupiny Enel orientovaná na obnovitelnou energii, dnes v Brazílii zajišťuje provoz více než 4700 megawattů instalované kapacity v elektrárnách využívajících obnovitelné zdroje. Asi polovina z toho připadá na větrné projekty, zbytek se dělí mezi fotovoltaické a vodní elektrárny.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *