Bitcoin, kryptoměny

Je Bitcoin zpátky? Někdo do něj investoval přes 1,5 miliardy dolarů a pohnul kursem

Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna během uplynulého týdne posílila zhruba o osm tisíc dolarů, což představuje více než 16 procent. Bitcoin se tak, zdá se, nadobro vzpamatoval z dopadu tvrdých čínských restrikcí.

Podle portálu Coindesk.com Bitcoin za své masivní posílení vděčí mimo jiné obří investici ve výši 1,6 miliardy dolarů, která přišla v polovině minulého týdne. Během středy totiž Bitcoin získal skoro pět tisíc dolarů, což se rovná růstu přibližně o desetinu. Zmíněných 1,6 miliardy dolarů vychýlilo denní objem obchodů výrazně nad průměr.

A je třeba dodat, že od středy až do neděle se kurs Bitcoinu pohyboval stabilně kolem 55 tisíc dolarů. Přitom ještě před necelým měsícem zápasil o udržení 40tisícové hranice. Znamená to však, že Bitcoin je zpět a že se skutečně nadobro vzpamatoval z tvrdé čínské restrikce v podobě faktického zákazu obchodování s kryptoměnami?

Těžko říci. Jisté ale je, že Bitcoin dříve či později čeká další velká zkouška odolnosti. Ta přijde v okamžiku, kdy americká centrální banka oznámí zpřísňování své měnové politiky. A podle některých signálů by se tak mohlo stát ještě do konce letošního roku.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.