Tesla překvapivě v zisku, její akcie mohutně posilují

Musk: Elektromobily Tesla už lze v USA koupit za bitcoiny

Elektromobily Tesla už se dají ve Spojených státech kupovat za bitcoiny, oznámil na twitteru zakladatel stejnojmenného podniku Elon Musk. Uvedl také, že ještě letos bude takový nákup možný i v zemích mimo USA.

Musk napsal, že bitcoiny, které firma prodejem získá, nebude převádět na oficiální měnu. Šéf Tesly je velkým propagátorem kryptoměn a minulý měsíc kritizoval konvenční měny. „Má to záporný úrok, jen hlupák by se neohlédl jinde,“ řekl.

Když v únoru oznámil, že Tesla investovala do bitcoinů 1,5 miliardy dolarů (33,3 miliardy Kč) a že začne bitcoiny přijímat jako platidlo, kurz této nejznámější kryptoměny prudce posílil.

Po oznámení investice Tesly do bitcoinu se k takovému vynakládání prostředků vyjadřovaly i jiné firmy. Šéf alternativní taxislužby Uber Dara Khosrowshahi například uvedl, že vedení jeho firmy o investici do bitcoinu diskutovalo, ale rychle ji zamítlo. Možným budoucím platbám za své služby v bitcoinech se ale nebrání, dodal.

Bitcoin jako platební prostředek nevyloučila automobilka General Motors. Nerozhodnutý je však ohledně držení bitcoinů provozovatel sociální sítě Twitter.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.