ethereum

Na trh s kryptoměnou Ethereum dorazila medvědí nálada, naznačuje indikátor

Druhá nejvýznamnější kryptoměna Ethereum zažila během úterý silnou vlnu výprodejů. Oslabila o více než 12 procent a v jednu chvíli se obchodovala jen těsně nad hranicí 2300 dolarů.

Podle některých analytiků však aktuální výprodej může v dalších dnech pokračovat. Jeden z klíčových indikátorů, který vypovídá o trendu trhu a jeho síle, totiž mezi obchodníky s kryptoměnou Ethereum převládla takzvaná medvědí nálada. To znamená, že převažují síly, jež posílají hodnotu daného aktiva dolů nad těmi, díky kterým aktivum posiluje.

Indikátor MACD (Moving Average Convergence Divergence) poprvé od loňského října signalizuje změnu nálady na trhu s Ethereem. „To by mohlo znamenat, že současná korekce bude pokračovat po blíže neurčenu dobu,“ uvedla pro portál Coindesk.com Katie Stocktonová, zakladatelka společnosti Fairlead Strategies.

MACD je nástroj technické analýzy trhu aktiv, který se používá k určení směru trhu a zejména k měření jeho síly. Pokud jeho hodnota klesne pod nulu, pak je to právě známka změny trendu. V současné době je však MACD nejen pod nulou, ale zároveň na nejnižší hodnotě od září 2018, uvedl portál Coindesk.com.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.