bohati-lide

Nejbohatším člověkem planety je Elon Musk. Z trůnu sesadil Jeffa Bezose

Zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos už není nejbohatším člověkem na Zemi. Tím se stal jeho rival v dobývání kosmu a spolumajitel společnosti Tesla Elon Musk. Vyplývá to z aktuálního žebříčku miliardářů magazínu Forbes.

Čisté jmění Elona Muska magazín Forbes vyčíslil na necelých 221 miliard dolarů. Musk si polepšil o rovných šest miliard a jednu pozici. Druhý nejbohatší člověk planety Jeff Bezos, kterého Musk sesadil z trůnu, disponuje majetkem ve výši necelých 200 miliard dolarů. Také Bezos si polepšil, a to o 1,9 miliardy.

Elon Musk svým majetkem skoro strčí do kapsy Marka Zuckerberga a Warrena Buffetta dohromady. Součet jmění sedmého a devátého nejbohatšího člověka planety je jen o téměř tři miliardy dolarů větší než majetek Elona Muska.

Třetím nejbohatším je majitel značek luxusní módy Lous Vuitton či Sephora, Bernard Arnault (181,5 miliardy dolarů). Čtvrtý je Bill Gates (132,9), pátý Larry Allison (126,6), šestý Larry Page (122) a jen o dvě miliardy za ním se na sedmé příčce Nachází Mark Zuckerberg (120). Ze známých boháčů je v první desítce ještě Warren Buffet s necelými 103 miliardami dolarů.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.