Chilská těžařská společnost Codelco bude usiloat o získání certifikátu, že těžba mědi probíhá udržitelným způsobem.

Největší světový těžař mědi chce získat punc šetrnosti k životnímu prostředí

Chilská těžařská společnost Codelco bude usiloat o získání certifikátu, že těžba mědi probíhá udržitelným způsobem. Potvrzení chce obdržet nejpozději do konce roku 2023.

Certifikát s názvem Copper Mark potvrzuje, že těžař, který jej získal, dobývá měď způsobem, který je šetrný k životnímu prostředí. Copper Mark vychází ze standardů Organizace spojených národů a má dát najevo, že těžbu nerostných surovin lze provádět zodpovědně.

„Od roku 2020 probíhá 100 procent naší činnosti v souladu se standardy, které jsou srovnatelné s kritérii vyžadovanými pro udělení mezinárodní značky Copper Mark,“ uvedl Renato Fernandez, viceprezident chilské společnosti Codelco, která je největším těžařem mědi na světě. „Věříme proto, že získání tohoto certifikátu proběhne hladce,“ dodal.

Aby společnost Codelco certifikát získala, musí každý z jejích dolů splnit 32 kritérií, podle nichž se posuzuje udržitelnost. Jde zejména o posouzení emisí skleníkových plynů, zdravotní bezpečnosti, genderové rovnoprávnosti nebo lidských práv a podobně. Pokud Codelco Copper Mark obdrží, po třech letech bude muset projít recertifikací.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.