Kryptoměnovým trhem se šíří nákaza. Krach kryptoměnové burzy FTX zřejmě vyvolal dominový efekt.

Pád FTX je jen špičkou ledovce. Kryptoměnový svět sleduje dominový efekt

Kryptoměnovým trhem se šíří nákaza. Krach kryptoměnové burzy FTX zřejmě vyvolal dominový efekt. Počet obchodníků, kteří přerušili výplatu peněz svým klientům, se totiž povážlivě zvýšil, uvádí odborný portál CoinDesk.com.

Experti portálu CoinDesk.com zaměřujícího se na kryptoměnové trhy, spočítali, že jen v tomto roce došlo už k 16 podobným událostem, jako byl krach burzy FTX. Podle nich právě konec FTX spustil dominový efekt, kdy přibývají obchodníci s kryptoměnami, kteří nedovolují svým klientům vybírat peníze ze svých účtů a převádět je z kryptoměn na standardní měnu.

Zastavení výběru jako clona

Analytici upozorňují, že nákaza se může dále rozšířit, a to velmi rychle. „Pokud pozastavíte vybírání peněz z kryptoměn, je to jako vypuštění kouřové clony, která má zakrýt problém,“ uvedl portál CoinDesk.com.

„Když nastane odliv, vidíte, kdo plave nahý“

Vedle již dřívějších pádů obchodníků jako Terra blockchain, Celsius Network nebo Babel Finance, pozastavil výplaty peněz také obchodník BlockFi (10. listopadu) nebo Genesis (minulý týden). „Když nastane odliv, vidíte, kdo plave nahý,“ citoval miliardáře Warrena Buffetta Benoit Bosc, obchodní ředitel společnosti GSR, která mimo jiné obchoduje právě s kryptoměnami.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *