Prodej aut v Číně letos vzroste o tři procenta, odhaduje asociace Prodej aut v Číně letos vzroste o tři procenta na 27 milionů vozů. Osobních aut by se mohlo prodat meziročně o sedm procent více, tedy 23 milionů. Vyplývá to z výhledu, který dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský svaz výrobců aut CAAM na základě informací od největších automobilových společností v zemi

Prodej aut v Číně letos vzroste o tři procenta, odhaduje asociace

Prodej aut v Číně letos vzroste o tři procenta na 27 milionů vozů. Osobních aut by se mohlo prodat meziročně o sedm procent více, tedy 23 milionů. Vyplývá to z výhledu, který dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský svaz výrobců aut CAAM na základě informací od největších automobilových společností v zemi.

Vláda snížila daň z nákupu automobilů

Čínská vláda minulý měsíc snížila daň z nákupu automobilů o polovinu na pět procent pro vozy s cenou do 300.000 jüanů (1,1 milionu Kč) s dvoulitrovými nebo menšími motory. Daňová úleva se podle deníku komunistické strany People’s Daily dotkla kupujících téměř 1,1 milionu vozidel, což vládě přineslo daňovou ztrátu ve výši 7,1 miliardy jüanů (24,3 miliardy Kč).

V květnu a červnu začaly některé místní samosprávy nabízet dotace spotřebitelům, kteří chtějí vyměnit vozidla s benzínovým motorem za elektromobily. Některá města také rozšířila kvóty na vlastnictví aut. Tento měsíc vláda podle agentury Reuters uvedla, že zváží prodloužení daňové úlevy pro elektrická vozidla, a nastínila plány na vybudování více nabíjecích stanic a na podporu nižších poplatků za nabíjení.

Čínský prodej aut se zvyšuje

Čínský trh s automobily je největší na světě. V červnu se prodej podle dnes zveřejněných údajů CAAM meziročně zvedl o 23,8 procenta. Byl to první nárůst po čtyřech měsících. Prodej elektrovozů, plug-in hybridů a vozů s vodíkovými palivovými články se zvýšil o 129,2 procenta. Za prvních šest měsíců roku byl ale celkový prodej vozů ve srovnání se stejným obdobím loni vinou přísných uzávěr v Šanghaji a dalších čínských městech o sedm procent nižší.

Zdroj: ČTK

3 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *