elektromobilita, elektromobil, elektroauto, dobíjecí stanice

Samsung SDI a Stellantis budou v USA společně vyrábět baterie do elektromobilů

Automobilka Stellantis a jihokorejská společnost Samsung SDI budou ve společném podniku ve Spojených státech vyrábět bateriové články a moduly pro elektromobily. Evropsko-americký výrobce aut a dceřiná společnost jihokorejského technologického giganta Samsung Electronics to uvedly ve svém dnešním sdělení.

Cílem dohody je spustit závod do první poloviny roku 2025. Počáteční roční kapacita výroby baterií bude 23 gigawatthodin (GWh), v budoucnu by se mohla zvýšit na 40 GWh.

Steallantis před několika dny podepsal podobnou smlouvu s jinou jihokorejskou firmou, a sice LG Energy Solution. Automobilka usiluje o to, aby elektromobily tvořily do roku 2030 přes 40 procent jejího prodeje v USA. Díky těmto dvěma projektům si čtvrtý největší výrobce aut na světě zajistil výrobní kapacitu až na 80 GWh ročně, která může pohánět zhruba 1,2 milionu elektromobilů, uvedla agentura Reuters.

Globální výrobci automobilů investují miliardy dolarů do urychlení přechodu na nízkoemisní auta a připravují se na postupné vyřazování spalovacích motorů. Už téměř každé páté auto, které se ve třetím čtvrtletí prodalo v zemích Evropské unie, byl elektromobil. Spojené státy jsou po Číně druhým největším automobilovým trhem na světě.

Zdroj: ČTK

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *