bitcoin, kryptoměna

Sofistikovanější trh s kryptoměnami: dobrá zpráva pro bitcoin nebo ethereum

Bitcoin poprvé od května překonal na krátkou dobu magickou hranici 50 000 dolarů. Přestože se pořád nachází pod historickým maximem, stále se jedná o významné posílení oproti minimu z července. Přesto Bitcoin i Ethereum zůstává extrémně volatilní. V dnešním článku se podíváme na důvody, proč má Bitcoin prostor k růstu.

1.Institucionální přijetí

Institucionální přijetí je způsobem, jak se z alternativního proudu kryptoměn stává hlavní proud. Zapojení velkých společností má podobu přijímá Bitcoinu jako platebního prostředku, jeho držení jako aktiva, trading a finanční produkty s Bitcoinem spojené. Společně s tím, jak se o Bitcoin zajímají další a další instituce jeho cena roste.

Trhu s kryptoměnami dnes dominují větší hráči. Toto tvrzení dokládají i objemy a účel obchodů na kryptoměnové burze Coinbase.

2.Finanční produkty a dostupnost

Přívětivé aplikace, podrobné daňové účetnictví, sofistikované výkazy a další přibližují kryptoměny dalším lidem. Burzy budou snad již brzy vyplácet drobným investorům úroky, podobně jako banky. Tato úroková sazba může být vyšší než na typickém americkém spořícím účtu. A to se vyplatí.

I kryptoměny mají různé rizikovosti, které odpovídají různým investorům. Někteří mohou nakupovat alternativní coiny, někteří mohou preferovat stabilnější volbu.

3.Ochrana investorů

Regulace je kontroverzní téma. Na jednu stranu má poskytnou ochranu účastníkům trhu kryptoměn, ale na druhou stranu se mluví i o nebezpeční regulace, konkrétně o zásazích a monitorování kryptoměnových burz.

Regulace může dodat trhu s kryptoměnami legitimitu. Institucionální přijetí a nástup nových finančních prostředků může dopomoci širokému přijetí napříč odvětvími.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.