property, building, developer, budova

Společnost CPI Property v polovině roku hlásí zvýšení provozního zisku o 52 %

Realitní společnost CPI Property Group v prvním pololetí zvýšila konsolidovaný hrubý provozní zisk (EBITDA) o 52 procent na 261 milionů eur (6,4 miliardy Kč). Firma, nad kterou má kontrolu podnikatel Radovan Vítek, to uvedla v tiskové zprávě. Hodnota realitního portfolia se zvýšila zhruba o 60 procent na 20,9 miliardy eur (více než 512 miliard Kč).

CPIPG se příznivě transformovala prostřednictvím akvizic Immofinanz a S IMMO,“ uvedl ředitel CPI Martin Němeček. „Skupina je teď jedním z největších majitelů nemovitostí v Evropě a vlastní nejlepší realitní platformy ve střední a východní Evropě,“ dodal.

Za výrazným zvýšením hodnoty realitního portfolia je právě akvizice Immofinanz a S IMMO, které přispěly částkou 8,5 miliardy eur.

CPI Property vydělala na pronájmech přes 260 milionů eur

Čistý příjem z pronájmů se zvýšil o 50 procent na 263 milionů eur. Hotelová část portfolia za pololetí registruje čistý zisk osm milionů eur, zatímco před rokem hotely měly ztrátu čtyři miliony eur.

Firma v polovině srpna oznámila, že si zajistila většinový podíl v rakouské společnosti S IMMO. Uvedla také, že její nabídku na odkup využili držitelé zhruba 36,66 procenta akcií rakouského podniku. Celkově tak bude CPIPG vlastnit nejméně zhruba 79,20 procenta akcií S IMMO.

CPI Property Group má sídlo v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Vlastní nemovitosti v České republice, Maďarsku, Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, ve Švýcarsku, dále ve Francii, Rumunsku, Rusku a Británii. Vítek v CPI Property Group vlastní 87,8 procenta. Podle časopisu Forbes je jedním z devíti českých dolarových miliardářů.

Zdroj: ČTK

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *