Ukrajina

Ukrajinský ocelářský gigant investuje miliardy dolarů do snížení uhlíkových emisí

Největší ukrajinský výrobce oceli bude nahrazovat čtyři vysoké pece modernějším zařízením. Cílem je snížit emise skleníkových plynů o 15 procent do konce této dekády.

Ukrajinský ocelářský gigant Metinvest bude v příštích letech nahrazovat své čtyři vysoké pece, což si vyžádá investici v rozmezí 20 až 30 miliard dolarů. Cílem je snížit emise oxidu uhličitého o 15 procent do roku 2030 a o 40 procent do roku 2040. Metinvestu hraje do karet skutečnost, že vysokým pecím pomalu končí jejich životnost, a tak by k jejich výměně musel dojít tak či tak.

„S tím jak se náš investiční cyklus blíží ke konci, budeme schopni instalovat mnohem modernější technologii,“ uvedlpro agenturu Reuters Jurij Ryženkov, výkonný ředitel společnosti Metinvest. K prvním výměnám zastaralých pecí za nové by mělo docházet v roce 2028.

Ocelářství obecně patří mezi tři největší zdroje emisí oxidu uhličitého, a tak se společnosti v daném sektoru ocitají pod stále větším tlakem ze strany vlád, aby své emise redukovaly. Metinvest se nechal slyšet, že bude směřovat k uhlíkové neutralitě kolem roku 2050, což je v souladu s globálními cíli pro ocelářský průmysl.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.