bitcoin

Většina manažerů investičních fondů věří, že Bitcoin je stále bublina

Čtyři z pěti manažerů investičních fondů jsou přesvědčeni, že Bitcoin je stále nadhodnocen a existuje kolem něho investiční bublina. A to i přesto, že nejpopulárnější kryptoměna ztratila za poslední měsíce skoro polovinu své hodnoty.

Výzkum provedla Bank of America, která se na názor na férovou hodnotu Bitcoinu ptala 224 manažerů investičních fondů po celém světě. 81 procent z nich uvedlo, že trh s Bitcoinem je stále bublina. Je to o šest procentních bodů více než v předchozím průzkumu. Podle Bank of America to značí, že na trhu stále převládá medvědí nálada.

Z výzkumu také vyplynulo, že 72 procent manažerů si myslí, že současná vysoká míra inflace ve Spojených státech je jen přechodnou záležitostí. To opět naznačuje, jaké vyhlídky jsou před Bitcoinem. Ten totiž bývá často vnímán jako ochrana před inflací. Jenže pokud se její míra má snížit, pak by to znamenalo, že investoři nebudou mít důvod Bitcoin v takové míře nakupovat.

Respondenti také dali najevo, že věří spíše komoditám, jejichž cena roste a tento trend zřejmě bude pokračovat i ve zbytku roku.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.