bitcoin

Vládní finanční injekce americkým domácnostem měla na Bitcoin jen malý vliv

Politici by neměli mít obavy, že jejich finanční podpora americkým domácnostem byla masivně použita na nákup kryptoměn. To je hlavní závěr studie clevelandské pobočky Federálního rezervního systému.

První vlna vládní finanční podpory americkým domácnostem měla jen malý vliv na intenzitu obchodování s Bitcoinem nebo jeho tržní hodnotu. Tvrdí to autoři studie clevelandské pobočky Federálního rezervního systému (americké centrální banky).

Takzvané „paychecky“ vyplácené americkou vládou domácnostem v době pandemie koronaviru zvýšily objem obchodů s Bitcoinem o 3,8 procenta a zapříčinily zvýšení jeho ceny o 0,7 procenta. Jen 0,02 procenta z celkového objemu vládou vyplacených peněz bylo použito na investice do Bitcoinu.

Autoři analýzy vyvracejí spekulace, že právě finanční podpora (1200 dolarů na osobu) domácnostem vyplácená během pandemie, bývá často použita celá právě na pořízení kryptoměn. K takovým nákupům sice prý občas docházelo, ale týkalo se to téměř výlučně mladých lidí s nižším příjmem, kteří žijí sami. „To je v souladu s typickou charakteristikou bitcoinového investora,“ píše se ve zprávě clevelandské pobočky Fedu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.