bitcoin

Bitcoin jako oficiální platidlo má své limity, varují analytici americké investiční banky

Podle analytiků americké investiční banky JP Morgan není Bitcoin vhodný jako oficiální platidlo. Má své limity, mezi něž patří i vysoká míra rizika spojená s volatilitou hodnoty této kryptoměny.

JP Morgan naráží především na Salvador, který Bitcoin jako legální platidlo zavedl začátkem června. Podle analytiků této americké banky může salvadorská ekonomika čelit nepříjemnostem s Bitcoinem coby legálním, respektive oficiálním platidlem spojeným.

Mezi ty hlavní řadí například poměrně nízkou likviditu, kterou se Bitcoin v Salvadoru vyznačuje. „To může představovat podstatné limity pro Bitcoin jako transakční prostředek,“ uvedla banka. Další omezení používání Bitcoinu k platbám vidí ve volatilitě jeho hodnoty a nestabilitě poptávky po Bitcoinu ve srovnání s poptávkou po amerických dolarech.

Bitcoin může podle analytiků JP Morgan kanibalizovat dolar jako prostředek pro zasílání remitend od občanů Salvadoru pracujících v zahraničí, což následně může zvyšovat rizikovost struktury platební bilance Salvadoru i jeho fiskální stability.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *