Bitcoin

Volatilitu Bitcoinu zklidní příchod dalších institucionálních investorů

Podle Jeffa Currieho z americké investiční banky Goldman Sachs by Bitcoinu pomohlo, kdyby v něm své pozice otevřelo větší množství institucionálních investorů. Tím by se z kryptoměny stalo plnohodnotné aktivum, které by nemuselo podléhat takovým výkyvům jako nyní.

Masivnější příchod institucionálních investorů je naprosto klíčovým prvkem pro stabilizaci vývoje trhu s Bitcoinem. Přesvědčen o tom je Jeff Currie, šéf výzkumu pro trh s komoditami při americké investiční bance Goldman Sachs. Tím se trh s Bitcoinem stane více „zralým“ a nebude podléhat výkyvům, k nimž v posledních týdnech a měsících docházelo.

„V současnosti mají institucionální investoři v Bitcoinu investováno poměrně málo peněz. Z asi 700 miliard dolarů, které představují bitcoinový trh, přibližně jen jedno procento pochází právě od institucionálních investorů,“ řekl Currie v rozhovoru pro televizní stanici CNBC.

Podle Currieho je Bitcoin podobné defenzivní aktivum jako zlato. Ve všech kryptoměnách je momentálně alokován asi jeden bilion dolarů. Pokud by došlo ke zdvojnásobení této sumy, lze podle Currieho snadno určit, jaká by mohla být férová cena Bitcoinu. Právě vývoj na trhu se zlatem by mohl pro ten bitcoinový sloužit jako model, myslí si Currie.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *