Wall Street

Wall Street po americké inflaci silně rostla. Na obzoru je mírnější růst sazeb Fedu

Technologický index Nasdaq během středečního obchodování přidal téměř tři procenta. Hlavní index newyorské burzy rostl více než dvouprocentním tempem. Investoři uvítali pozitivní údaje o červencové inflaci v USA.

Červencová inflace ve Spojených státech příjemně překvapila investory. Ti očekávali meziměsíční růst cen nejméně o 0,2 procenta, ve skutečnosti se však z měsíce na měsíc cenová hladina nezměnila. Zastavení cenového růstu se pozitivně projevilo na inflaci meziroční, která v červenci klesla na 8,5 procenta.

Zveřejněná data potěšila investory

Přitom právě středeční data o inflaci byla investory vyhlížena v určitém napětí. Pokud by došlo k negativnímu překvapení, rostly by sázky na to, že Federální rezervní systém bude pokračovat v nekompromisním protiinflačním tažení. Takhle ale investoři zesílili svůj optimismus ohledně méně razantního zvyšování základních úrokových sazeb, což se může pozitivně odrazit na hospodářském růstu a v neposlední řadě také výsledcích firem obchodovaných na Wall Street.

Tamní klíčové indexy během středy razantně posilovaly. Technologický Nasdaq si připsal 2,89, S&P 500 pak 2,13 a Dow Jones 1,63 procenta.

5 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *