zaměstnanec, zaměstnání, pohovor, práce

Zisk pojišťovny Uniqa v pololetí díky akvizicím stoupl více než čtyřnásobně

Rakouské pojišťovací skupině Uniqa vzrostl za leden až červen čistý zisk na 170,7 milionu eur (4,4 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 40,5 milionu eur. Výsledky překonaly očekávání analytiků díky akvizici podniků francouzské společnosti AXA ve střední a východní Evropě, která zvýšila výnosy. Vyplývá to z dnešního prohlášení firmy, která patří k významným pojišťovnám v České republice.

Zisk před zdaněním stoupl na 215,7 milionu eur z loňských 55,4 milionu eur. Analytici očekávali čistý zisk 163 milionů eur a zisk před zdaněním 206 milionů eur. Předepsané pojistné vzrostlo o 17,1 procenta na 3,31 miliardy eur.

Uniqa již v polovině července díky silnému výkonu v prvním pololetí zvýšila odhad zisku před zdaněním na celý letošní rok na 330 milionů až 350 milionů eur. Předtím čekala, že dosáhne přibližně stejného zisku jako v roce 2018, tedy zhruba 300 milionů eur. Nyní nový výhled potvrdila a dodala, že program snižování nákladů v Rakousku pokračuje podle plánu, stejně jako integrace bývalých podniků firmy AXA ve střední a východní Evropě, napsala agentura APA.

Uniqa loni na podzim dokončila převzetí aktivit francouzského konkurenta AXA v České republice, v Polsku a na Slovensku za zhruba miliardu eur. Šlo o největší akvizici v historii této firmy, která se díky ní stala pětkou na českém pojišťovacím trhu.

Zdroj: ČTK

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.