kde koupit kryptoměny sofi recenze

SoFi – broker čistě pro Američany

Nejprve to byla společnost zaměřená na refinancování studentských půjček a osobních půjček. V dnešní době se rozšířila do několika dalších oblastí. Například do osobních financí, investičních účtů a spořicích účtů, nabízí bitcoin, ethereum, litecoin a sedmnáct dalších mincí a tokenů. Byla založena v roce 2011 a v roce 2018 se rozšířila do oblasti zprostředkování. SoFi je regulována Americkou komisí pro cenné papíry (SEC) a FINRA. Říká se, že je nejlepší pro začínající investory.

krypto broker jak vybrat sofi broker kryptoměny

Regulace

Společnost SoFi je regulována Americkou komisí pro cenné papíry (SEC) a společností FINRA. Používá řadu nástrojů k zabezpečení držby kryptopeně proti krádeži, včetně dvoufaktorového ověřování a šifrování SSL. Všechny právní informace jsou transparentní a snadno je najdete na jejich webových stránkách.

 

Demo účet

Použití demo účtu znamená, že se nemusíte obávat ztráty peněz, můžete se učit a získávat dovednosti předtím, než začnete obchodovat naživo. Je to dobrý vzdělávací nástroj pro začátečníky. Například pro mě je demo účet důležitý, protože jsem začátečník a testování investování předtím, než začnu obchodovat naživo, je velké plus. To bohužel SoFi nenabízí.

 

Do čeho můžete investovat

Jak už bylo zmíněno výše, SoFi.com nabízí aktivní a automatizované investiční služby, půjčky, kreditní karty, pojištění a kryptoměny. SoFi nabízí bitcoin, ethereum, litecoin a sedmnáct dalších mincí a tokenů. SoFi nemá žádnou minimální částku pro otevření účtu a má velmi základní sadu funkcí. Také můžete obchodovat s kryptoměnami 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, o víkendech i svátcích. SoFi Invest je plná speciálních funkcí a bling’s pro své uživatele. Na výběr máte dva hlavní typy účtů:

  • SoFi Invest active investing – samostatně vedený investiční účet, kde můžete obchodovat s akciemi a ETF zcela samostatně.
  • SoFi Invest automated investing – služba založená na robotickém poradenství, kde se o vaše investice stará SoFi Invest.

recenze kryptobroker kde koupit kryptoměny sofi

kryptobrokeři jak vybrat

 

Poplatky

Poplatky se mohou lišit a měnit, mohou existovat další poplatky, které nejsou v tomto přehledu uvedeny. U SoFi je vedení účtu zdarma, není zde žádné minimální vedení účtu ani žádné poplatky za výběr z bankomatu a velmi nízké poplatky za finanční prostředky. Z tohoto pohledu to zní skvěle. Jsem si jistý, že někde nějaké poplatky být musí, ale při procházení jejich webových stránek se mi nepoštěstilo najít žádné informace. Možná by to mohli dělat transparentněji. Když už to říkám, v jejich často kladených dotazech jsem nějaké informace našel: „SoFi si bude účtovat přirážku až 1,25 % z kryptografických transakcí“.

Sofi poplatky

 

Registrace

Založení účtu je bezproblémové a plně digitální. Při procházení jejich webových stránek máte v horním panelu možnost přihlásit se nebo registrace. Po kliknutí na tlačítko „Get Started“ máte před sebou všechny jejich produkty a stačí si vybrat, co vás zajímá. Pokud žádný z těchto produktů není to, co chcete, nebo chcete všechny, můžete si jednoduše jen otevřít účet bez výběru produktů.

sofi broker založení účtu

Rozhodl jsem se projít, aniž bych si vybral produkt, o který mám zájem. Zobrazí se malý formulář, který je třeba vyplnit.

sofi jak založit účet krypto broker

Pro přihlášení požadují vaše jméno, stát, e-mail a heslo. Poté klikněte na políčko, že souhlasu SoFi rozumíte, a stiskněte tlačítko „Další“. Během vteřiny jsem byl na svém účtu. Velmi rychlé a jednoduché. Ve svém účtu mohu platit účty, založit si další účet, stáhnout si jejich aplikaci nebo dokonce pozvat přátele. Můžete si tam projít výhody nebo se podívat na jejich nástroje a kalkulačky. Je tam sekce „SoFi Learn“ s několika články. A tím končím. Nemohu vlastně nic dělat, protože jsem z České republiky a SoFi je pouze pro obyvatele USA.

jak založit účet na sofi broker

Aktivní investiční účet si tedy mohou založit pouze občané USA a držitelé zelených karet.

 

Webové stránky SoFi

Webové stránky působí veselým dojmem díky zvoleným světle modrým a fialovým barvám. Text na jejich webových stránkách je jednoduchý, bez složitých výrazů. Vše, co jsem potřebovala, jsem našla bez problémů. Web fungoval dobře, rychle a bez zpoždění při načítání stránek. Neexistuje žádný chatbot a pokud je potřebujete kontaktovat, máte v patičce stránky možnost „Kontaktujte nás“. V této části máte k dispozici telefonní čísla, adresy a e-maily.

Společnost SoFi nabízí na svém blogu vzdělávací obsah a zřejmě má i kanál na YouTube s výukovými videi. Postrádám více informací pro začátečníky, semináře, videa, obsah typu „Jak na to“ apod. Nevadil by mi ani nějaký informační kanál, aktualizace apod.

 

Investování se SoFi

Prošel jsem několik dalších recenzí, abych zjistil, jaké jsou zkušenosti s investováním zde. Aplikace je uživatelsky přívětivá webová obchodní platforma s jednoduchým designem. Chybí jí však možnost přizpůsobení, upozornění na cenu a další běžné typy příkazů. Aplikace je k dispozici na počítači, mobilním telefonu i webu. Je přizpůsobena především potřebám investorů, nikoli obchodníků. Má málo možností přizpůsobení, ale pro profesionály dostačující.

sofi aplikace kryptoměny

 

Sociální sítě

V zápatí webu najdete jejich sociální sítě. Facebook, Twitter, Instagram a Linked In. Žádný kanál na YouTube, i když jsem četl, že jsou tam aktivní. Co se mi nelíbí, je, že když kliknu na ikonu sociální sítě, objeví se zpráva:

Na Facebooku je sleduje asi 250 000 lidí, což není špatné. Poslední příspěvek však byl zveřejněn v září. Takže mi to nepřijde moc aktuální. Co jsem si všiml, ne všechny komentáře jsou pozitivní, jsou tam i nějaké negativní komentáře.

Twitter je také v provozu. Tam má přibližně 130 000 sledujících a příspěvky jsou aktuální. Poslední tweet zde je z tohoto měsíce.

Je dobře, že mají sociální sítě, ale bylo by dobré je také aktualizovat. A pokud jsou aktivní na YouTube, měli by přidat ikonu do patičky, abychom k ní měli snadný přístup.

sofi sociální sítě jak založit

 

Výhody a nevýhody SoFi

Považuji ji za nejlepší pro začínající investory v USA, kteří hledají intuitivní online obchodování. Nevýhodou pro začátečníky je však vzdělávací podpora, která podle mě chybí, i když si můžete projít některé články na blogu. Aplikace a celý systém SoFi jsou jednoduché, jasné a přímočaré, ale to jsem nemohl vyzkoušet, protože nejsem z USA a nemají demo účet. V poplatcích je to jeden z nejlepších, neplatíte skoro nic a jejich kontaktní údaje jsou vyplněné. Na druhou stranu zde není žádný chatbot. A protože Facebook není moc aktivní, nemyslím si, že byste tam mohli získat nějakou konverzaci.  Založení účtu je rychlé a plně digitální. A jejich produktové portfolio by mohlo být širší.

 

Klady

  • Jednoduchá a přehledná aplikace
  • Nízké poplatky
  • Přihlašování ve dvou krocích
  • Články na blogu

 

Zápory

  • Pouze pro obyvatele USA
  • Žádný chatbot
  • Žádné demo účty
  • Vzdělávací podpora je nízká

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *