Recenze brokerského webu: Cyrrus – solidní nabídka pro začínající obchodníky, ale neaktuální zpravodajství

V této sekci vám budeme přinášet recenze zajímavých brokerských webů, které obchodníkům poskytují komplexní služby. Nás zajímá, jak web působí na nově příchiozího zájemce o služby společnosti. Tedy především přehlednost webu, aktuálnost informací i penzum služeb, které je možné na daném webu využití.

Přehlednost

Internetové stránky společnosti Cyrrus jsou vyvedeny v oranžovo modré kombinaci barev. Uspořádání je poměrně tradiční – pod horní lištou s jednotlivými položkami je výrazný obsahový slajdr, na němž se formou záložek mění důležité informace. Na domovské stránce nechybí odkaz na zpravodajství, magazín a investiční tipy. Web působí poměrně přehledně, měli jsme trochu problém s navigací, že položky v horní liště je pro zobrazení sub-menu třeba rozkliknout, a pak se případně na domovskou stránku vrátit tlačítkem zpět.

Zpravodajství

Pro běžného návštěvníka není web Cyrrus optimálním informačním kanálem. Zpravodajství je dosti zastaralé. Tak například ve čtvrtek 23. března 2017 byly k zobrazení den staré zprávy. To není nic, čím by se měl brokerský portál chlubit. V sekci analýzy je poslední zveřejněná zpráva z 14. července 2016.

Služby

Kromě výše zmíněného zpravodajství a analýz zveřejňuje společnost Cyrrus magazín, v němž se jednotliví makléři dělí o své postřehy, investiční tipy (na webu jich je uvedeno celkem 5) a také rozsáhlý investiční výhled na rok 2017. Publikaci o téměř 200 stranách je možné dostat ve formě executive summary (za poskytnutí údajů), případně za cenu 499 Kč v digitální verzi, respektive 1299 Kč v tištěné verzi. Velmi dobře má společnost Cyrrus zpracovanou sekci Jak začít. Vedle úvodu do investování nechybí přehled investičních nástrojů, ani slovník investičních pojmů. Popis možnosti účastnit se webinářů a seminářů vypadá atraktivně, nicméně aktuální program zeje prázdnotou. Web obsahuje VIP sekci pro klienty Currus.

Obecné informace a kontaktní údaje

Webem se na několika místech prolíná možnost kontaktovat společnost – ta nabízí jak bezplatnou infolinku, tak možnost zpětného kontaktu a možnost dohodnout si schůzku na jedné ze čtyř tuzemských poboček (Praha, Brno, Ostrava, Zlín). Cyrrus má na svém webu zveřejněny všechny důležité dokumenty, informace o členství v asociacích i dohledu České národní banky, což jistě zvyšuje důvěryhodnost.

Celkové hodnocení (jako ve škole): 2-

14 comments

  1. David napsal:

    Je to dost individuální, já třeba s cyrrusem investuju a jsem v plusu. Je potřeba si uvědomit, že každá investice je potenciálně riziková a člověk na ní může prodělat. Poplatky jsou sice o něco vyšší ale nabídka certifikátů od cyrrusu mi přijde zase daleko zajímavější, než nabídka konkurenčních společností.

  2. Josef napsal:

    Osobně mám s Cyrrusem opačnou zkušenost než zdejší komentující. Ročně cca 6% v zisku, komunikace s firmou vždy na dobré úrovni, poplatky si samozřejmě účtují, ale z něčeho firma žít musí logicky musí.

  3. vendy napsal:

    Připojuji se k negativním komentářům.Podle mě nemá tato firma co dělat mezi slušnými správci investic.Česká národní banka by měla sebrat licenci každé podobné firmě jako je cyrrus.Zabránilo by se tím záměrnému ožebračování důvěřivých lidí.

  4. Nekalé praktiky.Nevěřím pozitivním komentářům .Buď příliš krátké obchodování anebo fake news.Rozhodně nedoporučuji.Přijdete o všechno.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.