SaxoBank

SaxoBank Recenze [Aktuálně 2022]

Vítejte u našeho seriálu recenzí webových stránek pro trading. Dnes se podíváme na stránku SaxoBank – její vzhled, služby, platformu pro trading a tak dále. Hurá do toho!

Vzhled webu

Vzhled webové stránky SaxoBank se dá popsat jako „na půl cesty“. Počet použitých barev je omezený a web je zřetelně laděn do klidné a seriózní šablony. Jednotlivé stránky jsou poměrně dlouhé, přičemž text je umístěn to prostřední poloviny stránky.

SaxoBank

Zprávy a další informace o SaxoBank

Saxo bank nenabízí žádnou denní zpravodajskou službu, každý týden vyjde několik příspěvků poskytujících výhled pro týdenní obchodování. Dále jsou na webu delší kvartální a roční předpovědi. Web má také část pro vzdělávání, která zahrnuje videa a webináře o tradingu.

SaxoBank

Služby SaxoBank

Rozsah nabízených služeb spadá do oblastí, které byste nazvali tradičními, Saxo bank neumožňuje, narozdíl od některých jiných brokerů, obchodování s kryptoměnami. Tuto skutečnost kompenzuje nabídkou dluhopisů, což většina brokerů nedělá.

Pro uživatele jsou připraveny tři úrovně členství (v závislosti na velikosti investice) a pro vyšší úrovně jsou nabízeny menší spready. Musíme upozornit na fakt, že minimální vklad je 10 tisíc dolarů, což je poměrně vysoká částka. SaxoBank se sídlem v Evropě je vázána regulacemi EU, a tedy nabízí maximální páku ve výši 1:30.

Co se týká poplatků, existuje jich několik; nejprve zmíníme roční servisní poplatek 0,25 (pro vyšší investice je nižší), dále uvádíme poplatek za směnu mezi měnami a také záporné úrokové sazby.

Informace pro trading se SaxoBank

Investoři mají na výběr mezi dvěma aplikacemi, jedna je webová a druhá je desktopová a podporuje více monitorů, což mohou někteří sofistikovanější investoři ocenit.

Existuje také demo klient, který lze používat bez registrace, a to je zase zajímavé pro ty investory, kteří ocení své soukromí (i když to stále znamená, že si aplikace pravděpodobně zaznamená vaši IP adresu).

Webová aplikace je poměrně intuitivní; najdete si instrument, se kterým chcete obchodovat, kliknete na něj, vyberete směr obchodu, který chcete provést. K obchodu lze také nastavit příkazy stop-loss a take-profit.

Některé informace jsou k dispozici uvnitř aplikace, například si můžete zobrazit vývoj ceny vybrané komodity a její změny v čase. Můžete si také zobrazit obchodnický sentiment (ten ukazuje, zda ostatní obchodníci v daném čase preferují nakupovat nebo prodávat).

Dále si můžete zobrazit, co dělají ostatní obchodníci se svým portfoliem. Přímo z aplikace můžete také přistupovat ke zprávám a výzkumům.

SaxoBank

Zhodnocení a informace o brokerovi SaxoBank

Z celkového pohledu hodnotíme webovou stránku jako solidní, možná i poměrně nápaditou. Některé ze stránek by mohly vypadat lépe, ale většinu času naleznete to, co jste hledali.

Sídlo Saxo bank se nachází v Dánsku, takže se na ni vážou všechny regulace EU. Trading je tak méně rizikový a také méně ziskový. Společnost má zastoupení v mnoha zemích a můžete ji kontaktovat e-mailem, telefonem nebo přes stránku podpory.

Naše hodnocení