Tradematics.com Recenze

Tradematics je registrovaná značka společnosti Golden Brokers Ltd. Disponuje dobrou technologií, která umožňuje profesionálním i individuálním obchodníkům získat přístup na největší a nejlikvidnější trhy na světě. Na Tradematics lze obchodovat jak s více než 60 měnovými páry, tak s CFD na akcie, indexy a komodity, kovy a energie. Nabízí také bezplatný demo účet. Naprostý unikát, je, že celým webem vás provází Andy – umělá inteligence, která je zpracovaná opravdu na úrovni a zdařile.

Tradematics.com je první broker na světě využívající umělou inteligenci. Analyzuje desítky tisíc dat přímo z trhu, ze kterých můžete těžit při každodenním obchodování.

Základní informace

📱Mobilní aplikace Ano
✅ Demo účet Ano
🖥 Obchodní platforma MetaTrader 5
💵 Poplatky za obchodování Ano
🎓 Edukace Ano
📞 Telefonní Support Ano

Co lze obchodovat, nástroje pro obchodování

Jak jsem již zmínil, u Tradematics můžete obchodovat s komoditami, Forexem, indexy a akciemi. Každý z těchto nástrojů je na jejich webových stránkách podrobně vysvětlen. Zjistil jsem, že nabízejí jeden typ účtu, ale nepodařilo se mi o něm najít žádné informace.

Regulace Tradematics

Tradematics je registrovaná značka společnosti Golden Brokers Limited. Společnost Golden Brokers Limited je autorizována a regulována Labuan Financial Services Authority („LFSA“). Vaše finanční prostředky jsou tak pečlivě sledovány, aby byl zajištěn soulad s nejnovějšími regulačními pravidly, požadavky a pokyny. Zároveň jsou přitom jasně odděleny od prostředků společnosti. Tyto informace naleznete také na webových stránkách brokera v části „Licences and Regulations“ (Licence a předpisy). Transparentní a jednoduché.

Demo účet

Využívání demo účtu je jedním z nejlepších způsobů, jak se naučit trading. Jedná se totiž o účet s předem nahranými virtuálními penězi, díky němuž si můžete obchodování vyzkoušet bez rizika ztráty skutečných finančních prostředků. Demo účty jsou obvykle zdarma a bez omezení, ale každý broker má jiné podmínky, takže si je nezapomeňte ověřit. Možnost pro otevření demo účtu na Tradematics.com je k nalezení neustále ve spodní části webových stránek.

Poplatky

Poplatky za zprostředkování se mohou lišit a měnit, nutné tedy mohou být i další, které nejsou v tomto přehledu uvedeny. Ve volbě „Trading“ (Obchodování) najdete zjednodušené obchodní podmínky. Pokud je pozice držena přes noc, budou swapy zpoplatněny, ale nezjistil jsem, kolik si účtují. Žádné další poplatky jsem nenašel, spready najdete jednotlivě v jejich volbě „Instruments“ (Instrumenty). Abych byl upřímný, ani nevím, kolik je minimální vklad.

Registrace

Pro vyzkoušení demo účtu stačilo pouze jednoduše kliknout na možnost „Try Demo Account“ (Vyzkoušet demo účet). Zobrazí se vám malý formulář, kde je nutné zadat jméno, příjmení a e-mailovou adresu. Okamžitě po odeslání mi přišly dva e-maily. Jeden obsahoval moje přihlašovací údaje a druhý aktivační odkaz.

Pak už jen stačí si zvolit vámi preferovaný účet.

Na demo účtu je přednabito 100 000 USD, které můžete využít při tradingu nanečisto.

Obchodovací platformy

Obchodovat se dá i bez použití počítače, konkrétně na chytrých telefonech prostřednictvím mobilní aplikace Tradematics, která je k dispozici pro operační systémy iOS a Android. Aplikace nabízí plnohodnotný servis, můžete v ní například otevírat a zavírat pozice či nastavovat obchodovací příkazy. Na počítač je pak ke stažení obchodovací platforma xStation, případně by se měl dát použít i Webtrader.  Po ověření účtu jsem se tedy pokusil kliknout na tlačítko „Start Trading“ (Začít obchodovat), ale bez úspěchu. Obnovil jsem své přihlašovací údaje, což ovšem také ničemu nepomohlo. Takže jakkoli se to na začátku zdálo být jednoduché, demo účet ani Webtrader se nenačetl.

Webové stránky Tradematics

Web bohužel nabízí spíše slabší jazykovou podporu, k dispozici je pouze v angličtině, arabštině a vietnamštině. Našinec, který žádný z těchto jazyků neovládá, si tak na stránkách Tradematics moc nepočte.

Webové stránky jsou jinak velmi jednoduché, přehledné a působí uklidňujícím dojmem. Nic navíc, žádná blikající světla nebo barvy a žádné další marketingové bláboly. Hlavní menu je v horní části a nabízí:

– About us (O nás)

– Trading (Obchodování)

– Instruments (Nástroje)

– Platforms (Platformy)

– News (Novinky)

– Education (Vzdělávání)

V sekci „News“ nabízí zprávy z trhu, analýzy, týdenní přehledy, blog a ekonomický kalendář. K dispozici je také záložka videa, ale bez jakéhokoli obsahu. Stejně je na tom i sekce „Education“, kde nenajdete žádné příspěvky, webináře ani nic podobného.

Záložka Education na webu Tradematics je prázdná

Sociální sítě

Tradematics.com je podle svých webových stránek na Facebooku, Twitteru, Instagramu a LinkedInu. Na tyto účty se však přes jejich stránky nedostanete, což znamená, že si je musíte najít sami. Zkoušel jsem Facebook a žádný účet jsem nenašel, stejný scénář nastal i u Instagramu.

Výhody a nevýhody Tradematics

Výhody jsou již vysvětleny na internetových stránkách brokera. Jeho činnost je regulována a lze si jednoduše stáhnout všechny právní dokumenty. Webové stránky jsou jednoduché a mají dobrý design. Lze tam najít podrobné vysvětlení všech investičních nástrojů, zákaznický servis je prý nepřetržitý a profesionální.

Určitě se ale dá najít i několik negativ. V sekci Novinky například nejsou žádné příspěvky, podobně je na tom i sekce Vzdělávání, kde chybí jakékoliv webináře, články či videa. Nenašel jsem také žádné informace o poplatcích ani bližší informace o účtu, který nabízejí. Ačkoliv byla registrace jednoduchá a e-maily mi přišly hned, demo účet se mi otevřít nepodařilo. Bohužel není k dispozici ani žádný live chat, kde by se tento problém dal vyřešit.

Naše hodnocení

5 comments

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *