Lichtenštejnský startup vydá tokeny vázané na hodnotu automobilových veteránů

Investiční platforma CurioInvest a seychelská burza MERJ Exchange obchodující s aktivy začnou společně vydávat tokeny, jejichž hodnota bude vázaná na luxusní sběratelské vozy.

Podle lichtenštejnského startupu CurioInvest je přitažlivost tokenů závislí také na tom, že se hodnota zboží na ně navázaného v čase stále zvyšuje. „Když se podíváte na výtvarné umění nebo sběratelská auta, tak to vše je historicky vnímáno jako bezpečné úložiště pro peníze investorů,“ uvedl Fernando Verboonen, zakladatel a výkonný ředitel CurioInvestu.

Token ponese označení CT1 – Car Token 1 – a zájemcům o investici do sběratelských veteránů umožní pořídit například jen část daného aktiva. Tím pádem se rozšíří okruh potenciálních investorů do tohoto druhu majetku. Ti na nákupu tokenů mohou vydělat dvojím způsobem. Jednak tím, že hodnota tokenu poroste v čase sama o sobě, a budou jej tak moci se ziskem prodat, jednak získají podíl na zisku z prodeje samotných automobilů.

CurioInvest uvedla, že jakmile hodnota vozu v portfoliu stoupne o více než dvacet procent, prodá ho a zisk rozdělí mezi držitele tokenů. Startup má v plánu takto do svého portfolia získat nejméně 500 sběratelských automobilů v hodnotě přes 200 milionů dolarů.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *