Brokerská společnost Tagomi se připojila k asociaci Libra

Tagomi se tak stala dvaadvacátým členem spolku, který hodlá podporovat fungování a rozšíření platebního systému, jehož loni představila společnost Facebook.

Broker se tak stal teprve druhým subjektem, který se k Libře připojil od chvíle, kdy byla představena světu. Minulý týden stejný krok oznámila platforma Shopify, která zprostředkovává nákup a prodej zboží na internetu.

Pro Libru jsou to dobré zprávy, protože od loňského října, kdy asociace formálně vznikla, zaznamenala zatím jen sérii odchodů věhlasných firem a institucí, které se za Libru původně postavily. Šlo zejména o společnosti Mastercard, Visa a Stripe. Důvodem k jejich odchodu byla především nejistota týkající se budoucí úpravy regulatorního rámce.

Zatím poslední společnost, která Libru opustila, byla britská telekomunikační společnost Vodafone. Ta oznámila, že se chce soustředit na projekt vlastní platformy pro digitální měnu M-Pesa. Zřejmě ale i zde sehrály svou roli otázky týkající se budoucího nastavení regulace Libry. Facebooková kryptoměna dosud nebyla spuštěna, ale mělo by se tak stát snad ještě letos. Záleží na tom, jak se Libra vypořádá s nároky regulátorů jednotlivých zemí.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *