kryptoměna

Lidé versus kvantové počítače: soutěž o budoucí těžbu kryptoměn je v plném proudu

Technologické společnosti jako Microsoft, IBM nebo Google mezi sebou soutěží o to, kdo přijde s levným a efektivním řešením budoucí těžby kryptoměn. Ve hře je několik možností, v nichž větší či menší role připadá také lidem.

Tradiční dobývání kryptoměn probíhá za využití několika počítačů, které svému majiteli přinesou odměnu kolem čtyř tisíc dolarů za vytěžený blok čítající něco přes dvanáct bitcoinů. Investice to potřebného vybavení se takto vrátí po vytěžení několika málo bloků. Těžba ale probíhá současně na více počítačích.

Nejbližší budoucnost tak, zdá se, patří kvantovým počítačům, kdy jeden takový bude schopen nahradit současný počítačový pool, na kterém probíhá těžba. Očekávaným efektem je jak zrychlení těžby, tak uspoření určité části elektrické energie, která je k těžbě zapotřebí. Nevýhodou kvantových počítačů je jejich astronomická pořizovací cena.

Microsoft ale nyní přišel se zcela novým řešením, které při těžbě kryptoměn využívá práci mozku a tělesnou teplotu. Řešení je však zatím ve formě přihlášení myšlenky pod patentovou ochranu. Vše by mělo fungovat na principu mapování mozkové aktivity prostřednictvím senzorů, což údajně povede ke snížení objemu dodatečné energie, která je potřebná k těžbě kryptoměn. Celý proces se tím také značně urychlí. Ať už v pomyslné soutěži zvítězí kvantové počítače, nebo lidský mozek, těžba kryptoměn se tím značně zefektivní, jsou přesvědčeni analytici.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *