Společnost Fasset spouští tokenizaci projektů budujících obnovitelné zdroje

Společnost Fasset spouští tokenizaci projektů budujících obnovitelné zdroje

Britská fintechová společnost Fasset spustila možnost financovat výstavbu infrastruktury pro obnovitelné zdroje energie pomocí blockchainu a virtuální měny Ethereum. Chce tím pomoct v boji proti změnám klimatu.

Přechodem na blockchain by podle společnosti Fasset mělo dojít k demokratizaci investic do infrastruktury, která bude přispívat k zabezpečení trvale udržitelné energetiky, ale také do optických datových sítí. Projekty by se tím měly zpřístupnit drobným, ale i větším institucionálním investorům, kterým záleží na zemském klimatu, respektive na předcházení jeho změn či na řešení následků tam, kde se už klimatická změna projevila.

Mohammad Raafi Hossain, výkonný ředitel společnosti a dřívější technologický poradce premiéra Spojených arabských emirátů, je přesvědčen, že investice do tohoto typu infrastruktury dokážou zabezpečit solidní dlouhodobý a stabilní výnos. Podle něj si investice do projektů souvisejících s klimatickými změnami vyžádají bezmála 8 bilionů dolarů do roku 2050, takže poptávka po finančních zdrojích na tyto projekty je prakticky zajištěná.

Organizace Spojených národů je přesvědčena, že do projektů trvalé udržitelnosti stále neproudí dost peněz, a tak se prohlubuje deficit, který by do roku 2040 mohl dosáhnout až 15 bilionů dolarů (asi 70 procent ročního výkonu americké ekonomiky). Společnost Fasset chce přispět k vytvoření dalšího kanálu, kterým by to této oblasti mohly začít proudit peníze.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *