samsung

Samsung ukončí výrobu počítačů v Číně. Kvůli rostoucím nákladům

Jihokorejský technologický gigant Samsung Eelctronics během uplynulého víkendu oznámil, že už nadále nebude vyrábět počítače ve druhé nejsilnější ekonomice světa. Důvodem jsou rostoucí náklady na pracovní sílu.

Asi polovina z 1700 zaměstnanců přijde kvůli rozhodnutí Samsungu o práci v továrně na výrobu počítačů v jedenáctimilionovém čínském městě Su-čou. Konec výroby se ale nemá dotknout zaměstnanců, kteří pracují ve výzkumu a vývoji.

Kromě rostoucích nákladů na pracovní sílu je důvodem také pokles odbytu v čínské továrně patřící jihokorejskému Samsungu. Ještě v roce 2012 provozovna vyrobila zboží v hodnotě 4,3 miliardy dolarů, o šest let později to nebyla ani čtvrtina. Na vině je také opětovný nárůst napětí v obchodních vztazích mezi USA a Čínou. Pokud by Spojené státy zavedly další cla na dovoz zboží z Číny, nepříznivě by to dopadlo i na Samsung.

„Čína zůstává pro Samsung důležitým trhem, na který budeme dodávat špičkové výrobky a zajišťovat prvotřídní služby čínským zákazníkům,“ uvedla společnost Samsung v tiskovém prohlášení. Není to poprvé, co Samsung zavírá nějakou továrnu v Číně. Již loni zde ukončil výrobu smartphonů. Výrobu polovodičů ve dvou provozovnách v Su-čou a Si-an zatím zachová.

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *