allianz

Zisk pojišťovny Allianz kvůli koronaviru klesl o 29 procent

Německé pojišťovně Allianz klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 29 procent na 1,53 miliardy eur (čtyři miliardy Kč). Na hospodaření měla negativní vliv pandemie nemoci covid-19. Současně dnes firma uvedla, že kvůli nejistotám souvisejícím s pandemií zatím nevydá aktualizaci výhledu na celý rok. Výsledky ale překonaly očekávání analytiků, kteří čekali zisk 1,48 miliardy eur.

Provozní zisk se snížil o 19 procent na 2,6 miliardy eur. Celkové výnosy klesly o 6,8 procenta na 30,9 miliardy eur (806,8 miliardy Kč).

Allianz je tak další z evropských pojišťoven, které varují před nejistým vývojem do budoucna. Na vině jsou hlavně požadavky klientů na odškodné za přerušení podnikání nebo rušení některých akcí. Snížil se také zájem o pojištění aut a o cestovní pojištění.

Pojišťovna začátkem roku zrušila svůj cíl zisku na letošní rok, který plánovala v rozmezí 11,5 miliardy až 12,5 miliardy eur. Zdůvodnila to nejistotou související s pandemií a varovala, že letos zřejmě zaznamená první celoroční pokles zisku za téměř deset let, uvedla agentura Reuters.

Poměr nákladů a nárokovaných škod proti pojistnému, což je měřítko ziskovosti pojišťoven, se v divizi neživotního pojištění zvýšil o 1,2 procentního bodu na 95,5 procenta. Čím níže je ukazatel pod 100 procenty, tím větší je ziskovost pojišťovny. Překročení hranice 100 procent znamená ztrátu. Divize neživotního pojištění má největší podíl na celkových výnosech.

Allianz působí i v České republice. Na zdejší trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Její podíl na trhu se pohybuje kolem deseti procent.

Zdroj: ČTK

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *