Wall Street má za sebou silnou korekci. Jsme u konce akciového boomu?

Během posledních dvou obchodních dní minulého týdne ztratil Dow Jonesův index bezmála čtyři procenta své hodnoty. S&P 500 umazal ještě o procento více. Americké akcie zatím prokazují, že září je jejich tradičně nejslabší měsíc.

Vzhledem k tomu, že pokles hlavních indexů na newyorské burze trval dva dny, začalo se spekulovat o tom, zda stále jde o pouhou korekci, nebo zda už nestojíme tváří v tvář obratu trendu. Předpovědi analytiků nejsou jednoznačné, a tak prakticky není jiná možnost než čekat na to, jak se budou trhy vyvíjet v týdnu následujícím. Určitou nadějí je, že Wall Street začal už v pátek odpoledne předchozí ztráty mírně korigovat.

Z pohledu „býčího“ investora je pak čtvrteční a páteční propad možné chápat jako výmol na dlouhodobé cestě vzhůru. Jako něco, co zákonitě přichází po týdnech a měsících růstu. Zisky si zkrátka čas od času vybere každý, to ale nemusí ještě znamenat, že se nálada na finančním trhu zásadně mění. Z pohledu „medvědího“ investora se pak tato korekce jeví nedostatečná na to, aby začalo masivně obchodovat na krátko, tedy spekulovat na pokles ceny akcií. Do karet „býkům“ stále hraje politika Federálního rezervního systému, který deklaroval, že je připraven měnovou politiku držet uvolněnou ještě hodně dlouho.

One comment

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *