Thomson Reuters ve čtvrtletí zvýšil provozní zisk o 21 procent

Globální zpravodajská a informační společnost Thomson Reuters ve třetím čtvrtletí zvýšila provozní zisk o 21 procent na 318 milionů USD (7,3 miliardy Kč). Firma dnes uvedla, že ke zlepšení hospodaření jí pomohly vyšší výnosy v právní a korporátní divizi spolu se snížením nákladů.

Celkové výnosy se zvýšily o dvě procenta na 1,44 miliardy USD (33,1 miliardy Kč). Očištěný zisk před zdaněním úroky a odpisy (EBITDA), který nezahrnuje mimořádné položky, vzrostl o 42 procent na 491 milionů USD. Očištěný zisk na akcii pak činil 39 centů a o jeden cent překonal odhady analytiků v anketě společnosti Refinitiv. Také výnosy mírně překonaly odhady.

„Naše výsledky za třetí čtvrtletí překonaly očekávání ve všech skupinách, od výnosů až po zisk,“ uvedl generální ředitel Thomson Reuters Steve Hasker.

Takzvané organické tržby, které neberou v úvahu vliv akvizic a kurzových výkyvů, a očištěný zisk vzrostly ve všech třech hlavních segmentech, tedy právním, korporátním a daňovém. Organické tržby zpravodajské divize Reuters News ale o dvě procenta klesly, mimo jiné kvůli nepříznivému dopadu koronavirové krize. Společnost však potvrdila výhled na celý rok a nadále počítá s růstem výnosů o jedno až dvě procenta.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *