Dolar i libra oslabují kvůli obavám kolem sílící epidemie koronaviru

Americký dolar i britská libra zaznamenaly pokles na světových trzích v důsledku zhoršující se situace kolem koronavirové pandemie. Zatímco ve Spojených státech síla nákazy neklesá, Velká Británie oznámila šíření nového kmene viru, jenž by měl být až o 70 procent nakažlivější.

Analytici varují, že nynější období je typické vysokou volatilitou na trzích, kdy kursy světových měn podléhají častěji výkyvům. Nervozita investorů na trzích totiž narůstá a kursy měn reagují doslova na každý podnět, který se týká zdravotní situace v zemi. Kurs se tak může vydat směrem vzhůru, stejně jako dolů.

Pro investory ale začíná být zajímavější americký dolar než libra. Americký Kongres totiž jedná o osudu fiskálního balíčku, který by mohl dát hospodářství USA impuls v objemu až 900 miliard dolarů. A podle různých zdrojů má balíček slušné šance na schválení.

V defenzívě je také britská libra, která doplácí na informace o výskytu nové mutace koronaviru, která způsobuje, že se nákaza šíří asi o 70 procent rychleji. Libra ztratila vůči dolaru kolem 2,5 procenta své hodnoty, a nachází se tak na desetidenním minimu. Britská vláda je navíc nucena zpřísnit omezení, přestože se původně během svátků chystala k pravému opaku.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *