dolar

Americký dolar po rozhodnutí Fedu posílil, ale vzápětí ztratil

Federální rezervní systém svým rozhodnutím o prodloužení nákupů vládních dluhopisů nejprve vlil investorům krev do žil, vzápětí ale přišlo zklamání. Podle některých totiž centrální bankéři nenaplnili očekávání, když neprodloužili splatnost bondů.

Dolar zažil středu jako na houpačce. Na první zprávy o tom, že Fed rozhodl pokračovat v nákupech vládních dluhopisů, dokud nebude obnovena plná zaměstnanost, zareagoval posílením. Jenže vzápětí došlo na reakci na to, že představitelé Fedu neudělali. A sice, že nedošlo k prodloužení splatnosti dluhopisů. Podle expertů to byl klíčový moment, na který investoři rovněž čekali. Dolar tedy ztratil 0,2 procenta a opět ses přiblížil na nejslabší úroveň za poslední dva roky.

Federální rezervní systém potvrdil základní úrokovou sazbu na technické nule a oznámil, že nákupy vládních dluhopisů budou pokračovat v objemu 120 miliard dolarů měsíčně. Dokud ekonomika podstatně neoživí a nezaměstnanost se dostatečně nepřiblíží své přirozené úrovni. Úrokové sazby se podle Fedu rovněž zvyšovat nebudou, a to do doby, než inflace bude překračovat dvouprocentní hranici. „Tato opatření zajistí, že monetární politika bude pokračovat v dodávání potřební síly a opory ekonomice, dokud její oživení nebude kompletní,“ řekl guvernér Fedu Jerome Powell.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *