dolar

Dolar se odrazil od tříměsíčního minima. Navzdory nepříliš dobrým číslům z ekonomiky

Americký dolar se během středečního obchodování vydal nejprve ke slabším úrovním ve vztahu ke koši hlavních měn, avšak v pozdějších hodinách se od svého tříměsíčního minima odrazil. Investoři se drží zkrátka před rozhodováním Fedu o úrokových sazbách.

Počet Američanů, kteří podali žádost o dávky v nezaměstnanosti se minulý týden opět zvýšil. Firmy se totiž zalekly opětovnému zrychlení šíření koronavirové nákazy, a tak přistoupily k masivnějšímu propouštění. To jen zbrzďuje tempo, jakým trh práce oživuje. Na kombinaci těchto nepříznivých zpráv zareagoval americký dolar, který zpočátku středečního obchodování mírně oslabil.

Vzápětí se však odrazil ode dna, které zároveň znamenalo tříměsíční minimum dolarů vůči koši světových měn. Náhled investorů na dolar je v těchto dnech do značné míry ovlivňován očekáváním spojeným s blížícím se zasedáním Výboru pro operace na volném trhu (FOMC) při Federálním rezervním systému. Trhy totiž budou s napětím očekávat, zda Výbor ponechá úrokové sazby na technické nule, nebo zda se odváží s nimi pohnout do záporného teritoria.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *