Zomato, Indie

Vrátí se Indie k zákazu kryptoměn? Rozhodne její parlament

V indickém parlamentu leží návrh na zákaz kryptoměn vydávaných soukromými subjekty, respektive kryptoměn, které nejsou emitovány státem. Indická vláda by ráda obnovila regulaci, kterou loni v březnu zrušil tamní Nejvyšší soud.

Indický zákonodárný sbor bude projednávat vládní návrh zákona, který zakazuje veškeré soukromé virtuální měny. Nejde o to, že by indická vláda měla averzi vůči digitalizaci v měnové oblasti, ale místní média hovoří o vytváření předpolí pro zavedení kryptoměny, krou by vydávala Rezervní banka Indie (indická centrální banka).

Zákon by stanovil výjimky, za kterých by bylo umožněno soukromým subjektům kryptoměnu vydat. Ty by se týkaly prakticky jen případů, kdy by kryptoměna sloužila jako prostředek pro podporu technologie, která by digitální měnu zaštiťovala. Pokud zákon parlamentem projde, stane se Indie jedinou větší asijskou zemí, která fakticky zakáže soukromé kryptoměny.

Jejich zákaz už v Indii platil, a to od dubna 2018. Loni v březnu, tedy po necelých dvou letech, však přišel zásah Nejvyššího soudu, který zákaz zrušil. Nervozita zahraničních investorů kvůli možnému obnovení zákazu soukromých kryptoměn roste.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *